Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Logo Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

O uczelni

Została założona w 1945 w Sopocie jako Państwowy Instytut Sztuk Plastycznych, w późniejszym okresie przemianowana na Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku (PWSSP).

W 1954 siedzibę PWSSP przeniesiono z Sopotu do Gdańska, do odbudowanej Wielkiej Zbrojowni. W 1968 uczelnia zyskała nowe, modernistyczne skrzydło według projektu profesora uczelni Ryszarda Semki. Od 1996 posiada status Akademii Sztuk Pięknych.


źródło: Wikipedia

Targ Węglowy 6

80-836 Gdańsk

https://www.asp.gda.pl/

Kierunki

Marzą Ci się studia na ASP Gdańsk? Mamy nadzieję, że informacje znalezione na naszej stronie utwierdzą Cię w przekonaniu, że czeka Cię świetlana przyszłość!

Progi, punkty rekrutacyjne i kalkulator Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku - wszystko w jednym miejscu

Dbamy o to, żebyś w łatwy sposób mogła/mógł sprawdzić progi punktowe. Wylicza je nasz bardzo sprytny kalkulator ASP Gdańsk. Nie obawiaj się o wiarygodność danych - wzory są udostępniane przez uczelnie i pochodzą wyłącznie z oficjalnych źródeł. Upewnij się również, czy na wybrany przez Ciebie kierunek obowiązują egzaminy wstępne.
%
Dostał(a)byś się!
Niewiele Ci zabrakło :(

Strona wykorzystuje ciasteczka do poprawnego działania strony oraz zapisuje wpisane wyniki maturalne w celach statystycznych. Więcej informacji znajdziesz w klauzuli informacyjnej.