Buy Me A Coffee
Link do https://www.tiktok.com/@dostanesieLink do https://instagram.com/dostanesieLink do https://discord.gg/7RTy5Rtumr

Akademia Wojsk Lądowych Im. Gen. Tadeusza Kościuszki.

Logo Akademia Wojsk Lądowych Im. Gen. Tadeusza Kościuszki.

O uczelni

Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, na podstawie Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 30 czerwca 2017 roku w sprawie zmiany nazwy Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, stała się prawną spadkobierczynią dotychczas istniejącej Uczelni.


W dniu 1 października 2002 roku, na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 grudnia 2001 roku, przy wykorzystaniu potencjału szkół wojskowych z Wrocławia, Poznania i Torunia, powołana została do życia Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki.


Akademia staje się prestiżową, prężnie rozwijająca się uczelnią wyższą z aspiracjami do bycia najlepszym wojskowym ośrodkiem akademickim w Europie kształcącym przyszłych oficerów.


Strategicznym obszarem działalności międzynarodowej Akademii Wojsk Lądowych jest budowanie długofalowych relacji z uczelniami wojskowymi państw członkowskich NATO oraz UE, między innymi w obszarze konsolidacji europejskiego obszaru wojskowego szkolnictwa wyższego. W celu osiągnięcia najwyższych standardów w szkoleniu i kształceniu Uczelnia rozwija współpracę również z najlepszymi światowymi wojskowymi ośrodkami akademickimi spoza NATO i UE.


źródło: awl.edu.pl

Kierunki

Marzą Ci się studia na AWL? Mamy nadzieję, że informacje znalezione na naszej stronie utwierdzą Cię w przekonaniu, że czeka Cię świetlana przyszłość!

Progi, punkty rekrutacyjne, przeliczniki i kalkulator Akademia Wojsk Lądowych Im. Gen. Tadeusza Kościuszki. - wszystko w jednym miejscu

Dbamy o to, żebyś w łatwy sposób mogła/mógł sprawdzić progi punktowe. Wylicza je nasz kalkulator przeliczników na AWL. Nie obawiaj się o wiarygodność danych - przeliczniki są udostępniane przez uczelnie i pochodzą wyłącznie z oficjalnych źródeł. Upewnij się również, czy na wybrany przez Ciebie kierunek obowiązują egzaminy wstępne.

Harmonogram rekrutacji na Akademia Wojsk Lądowych Im. Gen. Tadeusza Kościuszki.

1. Podaj swoje wyniki z matury (min. 4):

  %

  Twoje wyniki:

  Podaj co najmniej 4 przedmioty

  Szczegółowe progi punktowe na wszystkie kierunki studiów na Akademia Wojsk Lądowych Im. Gen. Tadeusza Kościuszki. (z roku: 2021)

  Progi punktowe na AWL
  KierunekPróg punktowy (1. tura rekrutacji)Rok
  Bezpieczeństwo Narodowe26.82021
  Dowodzenie - Studia Wojskowe86.82021
  Informatyka26.82021
  Informatyka - Studia Wojskowe71.82021
  Inżynieria Bezpieczeństwa - Studia Wojskowe65.22021
  Logistyka282021
  Logistyka - Studia Wojskowe89.62021
  Zarządzanie28.22021