Kierunek studiów
Technologie Energii Odnawialnej
Przejdź do listy kierunków
WydziałWydział Inżynierii Produkcji
Stopieńinżynierskie
Językpl
Czas trwania4 lata (7 sem.)
Klasyfikacja ISCED[0713] Elektryczność i energia
Opis kierunku
Opis kierunku
Na tym kierunku studia obejmują szeroki zakres tematów, w tym organizację i ekonomię produkcji, ochronę środowiska, hydrologię, przyrodnicze podstawy produkcji biomasy, gospodarkę wodną oraz ochronę wód. Studenci nabywają umiejętności w zakresie komputerowego wspomagania projektowania oraz energetyki. Program nauczania przygotowuje do skutecznego wdrażania technologii energii odnawialnej, planowania i projektowania w obszarze terenowej gospodarki energetycznej, zapewniając również wiedzę o produkcji i przetwarzaniu energii z źródeł odnawialnych oraz eksploatacji urządzeń do nich stosowanych.
Perspektywy zawodowe
Absolwenci mają możliwość pracy w różnych sektorach, w tym w:
- przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją energii i jej dystrybucją na rynku lokalnym,
- administracji rządowej oraz samorządowej,
- doradztwie na stanowiskach związanych z energetyką.
Dyscypliny naukowe
Historia progów punktowych
Szczegóły rekrutacji
2025
37.2 pktKandydaci-
Limit90
Przyjęci-
2024Tura 2
42.7 pktKandydaci-
Limit90
Przyjęci-
2024
30.1 pktKandydaci-
Limit90
Przyjęci-
2023Tura 2
68.6 pktKandydaci-
Limit-
Przyjęci-
2023
50.4 pktKandydaci-
Limit-
Przyjęci-
2022Tura 2
49.7 pktKandydaci-
Limit-
Przyjęci-
2022
30.8 pktKandydaci-
Limit-
Przyjęci-
2021Tura 2
51.1 pktKandydaci-
Limit-
Przyjęci-
2021
21 pktKandydaci-
Limit-
Przyjęci-
2019Tura 3
56 pktKandydaci-
Limit-
Przyjęci-
2019
52 pktKandydaci-
Limit-
Przyjęci-
2018Tura 3
58.8 pktKandydaci-
Limit-
Przyjęci-
2018Tura 2
67.2 pktKandydaci-
Limit-
Przyjęci-
2018
51.8 pktKandydaci-
Limit-
Przyjęci-
2017Tura 3
63 pktKandydaci-
Limit-
Przyjęci-
2017Tura 2
60.2 pktKandydaci-
Limit-
Przyjęci-
2017
60.2 pktKandydaci-
Limit-
Przyjęci-
2016Tura 2
67.2 pktKandydaci-
Limit-
Przyjęci-
2016
53.2 pktKandydaci-
Limit-
Przyjęci-
| Rok | Tura | Próg punktowy | Kandydaci | Limit przyjęć | Przyjęci |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 37.2pkt | - | 90 | - |
| 2024 | 2 | 42.7pkt | - | 90 | - |
| 2024 | 1 | 30.1pkt | - | 90 | - |
| 2023 | 2 | 68.6pkt | - | - | - |
| 2023 | 1 | 50.4pkt | - | - | - |
| 2022 | 2 | 49.7pkt | - | - | - |
| 2022 | 1 | 30.8pkt | - | - | - |
| 2021 | 2 | 51.1pkt | - | - | - |
| 2021 | 1 | 21pkt | - | - | - |
| 2019 | 3 | 56pkt | - | - | - |
| 2019 | 1 | 52pkt | - | - | - |
| 2018 | 3 | 58.8pkt | - | - | - |
| 2018 | 2 | 67.2pkt | - | - | - |
| 2018 | 1 | 51.8pkt | - | - | - |
| 2017 | 3 | 63pkt | - | - | - |
| 2017 | 2 | 60.2pkt | - | - | - |
| 2017 | 1 | 60.2pkt | - | - | - |
| 2016 | 2 | 67.2pkt | - | - | - |
| 2016 | 1 | 53.2pkt | - | - | - |