Logo Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Stosunki Międzynarodowe

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Informacje o kierunku

Wydział

Instytut Dziennikarstwa i Stosunków Międzynarodowych

Stopień

licencjackie

Język

pl

Czas trwania

6 sem

Klasyfikacja ISCED

wkrótce

Opis kierunku

Sylwetka absolwenta

Absolwent drugiego stopnia kierunku stosunki międzynarodowe posiada wiedzę i umiejętności umożliwiające zrozumienie oraz przeprowadzanie dogłębnych analiz mechanizmów polityki międzynarodowej, wykorzystując teorie i metodologię charakterystyczną dla nauk społecznych, zwłaszcza nauki o polityce i administracji. Dysponuje pogłębioną wiedzą na temat różnorodności potencjałów ekonomicznych, demograficznych i militarnych aktorów stosunków międzynarodowych, a także kwestii ekologicznych i bezpieczeństwa oraz zróżnicowania regionów współczesnego świata i ich wpływu na stosunki międzynarodowe. Potrafi zastosować te czynniki do zaawansowanej analizy polityki międzynarodowej.

Absolwent zdobywa kompetencje społeczne, które pozwalają na zrozumienie procesów zachodzących we współczesnym świecie, analizę zjawisk o charakterze ponadnarodowym oraz kształtowanie otwartości i tolerancji wobec odmiennych poglądów politycznych. Jest przygotowany do działania w sposób obywatelski, współpracy z innymi oraz pełnienia różnorodnych ról społecznych i funkcji politycznych w sferze publicznej. Kompetencje te są zgodne z misją i strategią Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Studia drugiego stopnia z zakresu stosunków międzynarodowych rozwijają umiejętność abstrakcyjnego i analitycznego myślenia, interpretacji zjawisk i procesów społecznych oraz dokonywania syntezy. Ukazują związek między treściami teoretycznymi a specjalistyczną wiedzą z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych.

Absolwent kierunku stosunki międzynarodowe zna i rozumie przyczyny, przebieg oraz kierunek rozwoju procesów politycznych, społecznych, kulturowych i ekonomicznych na poziomie regionalnym i globalnym. Potrafi samodzielnie selekcjonować informacje przydatne w pracy zawodowej, uzupełniać i aktualizować wiedzę, formułować sądy oraz argumentować. Jest świadom etycznego kontekstu swoich działań oraz inicjatyw w polityce. Poprzez wybór jednego z modułów specjalnościowych ma możliwość pogłębienia wiedzy w określonym zakresie współczesnych stosunków międzynarodowych, co może wykorzystać w planowaniu ścieżki kariery zawodowej.

Uzyskiwane kwalifikacje oraz uprawnienia zawodowe

Absolwent stosunków międzynarodowych jest wszechstronnie przygotowany do pełnienia różnych ról społecznych oraz funkcji publicznych. Może podjąć różne ścieżki kariery zawodowej. Jego wiedza i umiejętności umożliwiają pracę w instytucjach międzynarodowych i krajowych, organizacjach społecznych, administracji samorządowej oraz w sektorze prywatnym.

Dostęp do dalszych studiów

Absolwent, który wykazuje ciekawość poznawczą oraz inwencję w samodzielnie projektowanych badaniach, ma możliwość ubiegania się o przyjęcie do szkoły doktorskiej. Może także kontynuować kształcenie na studiach podyplomowych.

Dyscypliny wchodzące w skład kierunku

Nazwa dyscyplinyUdział procentowyWiodąca
wkrótcewkrótcewkrótce

Wykres historycznych progów punktowych

Tabela historycznych progów punktowych

RokTura rekrutacjiPrógKandydaciLimit przyjęćPrzyjęci
2022167brak danychbrak danychbrak danych
20231150brak danychbrak danychbrak danych

Ten kierunek znajdziesz również na 19 uczelniach:

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Zobacz pozostałe (11)
Messenger Logo

Kliknij i napisz do nas

Instagram Logo

dostanesie

Discord Logo

dostanesie.pl

Facebook Logo

dostanesie.pl