Logo Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Bioinżynieria Zwierząt

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Informacje o kierunku

Wydział

Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt

Stopień

inżynierskie

Język

pl

Czas trwania

7 sem

Klasyfikacja ISCED

wkrótce

Opis kierunku

Absolwent studiów drugiego stopnia w bioinżynierii zwierząt

Absolwent studiów drugiego stopnia posiada rozszerzoną wiedzę w zakresie bioinżynierii zwierząt, z naciskiem na praktyczne zajęcia w laboratoriach. Dysponuje teoretyczną wiedzą oraz praktycznymi umiejętnościami w dziedzinach takich jak nowoczesne techniki hodowli komórek i tkanek, techniki biologii molekularnej oraz metody stosowane w biotechnologii rozrodu zwierząt. Absolwent potrafi opisywać i wyjaśniać procesy oraz zjawiska zachodzące w przyrodzie, a także posiada wiedzę specjalistyczną objętą programem nauczania.

Znajomość języka obcego

Absolwenta cechuje znajomość języka obcego na poziomie B2+ Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, co umożliwia czytanie ze zrozumieniem i biegłe wykorzystywanie literatury naukowej oraz przygotowywanie i wygłaszanie prezentacji w języku polskim i angielskim.

Przygotowanie do pracy

Absolwent jest przygotowany do obsługi aparatury badawczej, zna nowoczesne metody analityczne oraz molekularne. Potrafi planować badania i przygotowywać opracowania naukowe. Jest również gotowy do kontynuowania kształcenia w szkole doktorskiej na najlepszych uczelniach polskich i zagranicznych.

Rozwój zawodowy

Absolwent jest przygotowany do samodzielnego rozwijania swoich umiejętności zawodowych oraz do aktywnego przystosowywania się do zmieniającej się koniunktury na rynku pracy. Ma możliwość kontynuowania kształcenia w szkole doktorskiej, uzyskując 8 poziom Polskiej Ramy Kwalifikacji. Ukończenie studiów daje również prawo do aplikowania na studia podyplomowe.

Możliwość zatrudnienia

Absolwent jest przygotowany do pracy w:

  • Przemyśle biotechnologicznym zajmującym się produkcją substancji bioaktywnych wykorzystywanych w weterynarii i produkcji zwierzęcej
  • Jednostkach naukowo-badawczych i instytutach branżowych
  • Laboratoriach badawczych i diagnostycznych w zakresie podstawowej analityki i prac badawczych wykorzystujących materiał biologiczny
  • Przemyśle
  • Administracji
  • Placówkach ochrony przyrody

Może również podjąć pracę w instytucjach zajmujących się planowaniem i organizacją pracy hodowlanej, zakładach higieny weterynaryjnej, placówkach ochrony przyrody oraz podmiotach nadzorujących kontrolę jakości pasz i żywności. Absolwent jest także przygotowany do pracy w administracji samorządowej i jednostkach podlegających resortowi rolnictwa w Polsce i Unii Europejskiej.

Dyscypliny wchodzące w skład kierunku

Nazwa dyscyplinyUdział procentowyWiodąca
wkrótcewkrótcewkrótce

Wykres historycznych progów punktowych

Tabela historycznych progów punktowych

RokTura rekrutacjiPrógKandydaciLimit przyjęćPrzyjęci
2021123.1brak danychbrak danychbrak danych
2022122.68brak danych6036
2023136brak danych6048

Ten kierunek znajdziesz również na 2 uczelniach:

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Messenger Logo

Kliknij i napisz do nas

Instagram Logo

dostanesie

Discord Logo

dostanesie.pl

Facebook Logo

dostanesie.pl