Przejdź do treści
Strona główna » Jak szybko można wylecieć ze studiów?

Jak szybko można wylecieć ze studiów?

  • przez

Takie pytanie mało kto sobie zadaje, ale warto znać na nie odpowiedź – 14 dni. Dokładnie tyle potrzebował dziekanat Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, aby skreślić mnie z listy studentów 1. stopnia.

Cała historia zaczęła się jeszcze w trakcie wakacji, kiedy to postanowiłem przedłużyć swoje zniżki studenckie o kilka miesięcy. Korzystając z kalkulatora punktów i listy progów na Politechnikę Krakowską znalazłem kierunek Inżynieria Produkcji. Był to kierunek o jednym z najniższych progów punktowych, co w praktyce gwarantowało dostanie się na studia. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji z dziekanatu udałem się na wydział gdzie złożyłem wymagane dokumenty do procesu wpisu na studia:

  • kopię świadectwa maturalnego,
  • oryginał świadectwa jedynie do wglądu przez pracownika,
  • dowód osobisty.

Po złożeniu dokumentów pracownik Komisji Rekrutacyjnej, głosem sennym niczym po całej kilku nocach pracy, pogratulował mi wpisania na listę studentów. W tym miejscu moja historia mogłaby się zakończyć gdyby nie jeden mały szczegół…

Ślubowanie

17 października zadzwoniłem do dziekanatu w celu ustalenia, kiedy mogę podbić legitymację. Ku mojemu zdziwieniu Pani z dziekanatu poinformowała mnie, że dnia 14 października zostałem skreślony z listy studentów za niezłożenie ślubowania. Tym samym studia, które zacząłem 1.10, zakończyły się dla mnie 14.10.

Co zrobić w przypadku skreślenia z listy studentów?

Od takiej decyzji przysługuje odwołanie. W przypadku Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej gotowe formularze znajdują się w dziekanacie, wystarczy przyjść w określonych na stronie wydziały godzinach, podpisać wniosek i od razu złożyć. Dziekan ma kilkanaście dni na rozpatrzenie wniosku i ewentualne przywrócenie nas na studia.

Tagi:

Zostaw komentarzCancel reply