Przejdź do treści
Strona główna » Podsumowanie pierwszej edycji „Studia Last Minute z dostanesie.pl”

Podsumowanie pierwszej edycji „Studia Last Minute z dostanesie.pl”

 • przez

Akcja „Studia Last Minute z dostanesie.pl” powstała z myślą o uczniach i studentach, którzy względnie późno przystępowali do procesów rekrutacyjnych na studia. Powodów dla takiej sytuacji mogło być wiele – niedostanie się na wybrany kierunek w pierwszych turach rekrutacji, termin poprawkowy z matury czy też zmiana zdania o pierwotnych studiach po chwili przemyśleń. Bez względu na powód, każdy mógł znaleźć na dostanesie.pl swój kierunek studiów w tym wiele mniej popularnych.

W pierwszej edycji akcji „Studia Last Minute z dostanesie.pl” trwającej od 27.07 do 30.09.2022 na oficjalny udział zdecydowały się 4 uczelnie:

Akademia Górniczo-Hutnicza pomimo braku kontaktu, została dodana ze względu na łatwy dostęp do danych w portalu rekrutacyjnym.

Pomimo znaczącego spadku zainteresowania rekrutacją na studia w sierpniu i wrześniu akcja cieszyła się względnie dużym zainteresowaniem – łącznie odwiedziło ją ponad 3000 potencjalnych kandydatów.

Najpopularniejszymi kierunkami we wrześniowej rekrutacji były kolejno:

 1. Kierunek Lekarski (stacjonarne) – UMW
 2. Nowoczesne Technologie Paliwowe – AGH
 3. Kierunek Lekarsko-Dentystyczny (stacjonarny) – UMW
 4. Psychologia – UZ
 5. Kierunek Lekarski (niestacjonarne) – UMW
 6. Prawo – UZ
 7. Informatyka Stosowana – AGH
 8. Socjologia – AGH
 9. Żywienie Człowieka I Dietoterapia – UZ
 10. Sport i Turystyka – AWF Kraków

Finalnie kandydaci przeszli z dostanesie.pl na strony rekrutacyjne ponad 500 razy, niestety ze względu na anonimowość w naszym portalu, nie znamy ich dalszych losów, ale mamy nadzieję, że znaleźli odpowiednie studia w roku 2022/23.

Photo by Mikael Blomkvist: https://www.pexels.com/photo/person-holding-white-ipad-on-brown-wooden-table-6476589/

Zostaw komentarzCancel reply