Politechnika Łódzka

Logo Politechnika Łódzka

O uczelni

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada 75-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu inżynierów. Ponad 120-tysięczna liczba świetnie wykształconych absolwentów, to efekt pracy kilku pokoleń dobrze przygotowanej kadry: dydaktycznej, naukowo-technicznej oraz sprawnego zaplecza administracyjnego naszej uczelni.


Jesteśmy prężnie działającą uczelnią techniczną o rozbudowanej strukturze, kształcimy ponad 13 tys. studentów i zatrudniamy 2,7 tys. pracowników. Kształcenie jest prowadzone na dziewięciu wydziałach. Poza tym na terenie kampusu funkcjonuje wiele dodatkowych jednostek organizacyjnych. Są to miejsca międzywydziałowej edukacji, zajęć sportowo-rekreacyjnych, rozrywki oraz różnorodnych organizacji wspierających życie studenckie.


W rankingu szkół wyższych 2019 magazynu edukacyjnego "Perspektywy" zajmujemy piąte miejsce wśród uczelni technicznych i ósme miejsce w wśród uczelni publicznych w Polsce. Jesteśmy piątą najchętniej wybieraną uczelnią w Polsce wg raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


Politechnika Łódzka jest w gronie 12 uczelni polskich, które znalazły się w międzynarodowym rankingu Times Higher Education World University Ranking 2019 oraz wśród 16 polskich szkół wyższych sklasyfikowanych w prestiżowym zestawieniu najlepszych uczelni świata - QS World University Ranking 2019.


źródło: p.lodz.pl

ul. Żeromskiego 116

90-924 Łódź

https://www.p.lodz.pl/

Kierunki

Marzą Ci się studia na ? Mamy nadzieję, że informacje znalezione na naszej stronie utwierdzą Cię w przekonaniu, że czeka Cię świetlana przyszłość!

Progi, punkty rekrutacyjne i kalkulator Politechnika Łódzka - wszystko w jednym miejscu

Dbamy o to, żebyś w łatwy sposób mogła/mógł sprawdzić progi punktowe. Wylicza je nasz bardzo sprytny kalkulator . Nie obawiaj się o wiarygodność danych - wzory są udostępniane przez uczelnie i pochodzą wyłącznie z oficjalnych źródeł. Upewnij się również, czy na wybrany przez Ciebie kierunek obowiązują egzaminy wstępne.
%
Dostał(a)byś się!
Niewiele Ci zabrakło :(

Strona wykorzystuje ciasteczka do poprawnego działania strony oraz zapisuje wpisane wyniki maturalne w celach statystycznych. Więcej informacji znajdziesz w klauzuli informacyjnej.