Logo Uniwersytet Warszawski

Orientalistyka - Indologia

Uniwersytet Warszawski

Informacje o kierunku

Wydział

Wydział Orientalistyczny

Stopień

licencjackie

Język

pl

Czas trwania

6 sem

Klasyfikacja ISCED

wkrótce

Opis kierunku

Kierunek orientalistyka – indologia

Kierunek orientalistyka – indologia jest silnie interdyscyplinarny, choć główną dyscypliną jest nauka o kulturze i religii. Unikalny program dydaktyczny realizowany jest wyłącznie na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego, który ma prawie 90-letnie doświadczenie w nauczaniu kultur i języków orientalnych i afrykańskich, w tym języków Azji Południowej, takich jak sanskryt, hindi, bengalski i tamilski. Program opiera się na wieloletnich doświadczeniach w nauczaniu i badaniach dotyczących Indii oraz współczesnych państw Azji Południowej, jak Indie, Pakistan, Bangladesz, Sri Lanka i Nepal. Wykładowcy są ekspertami w swoich dziedzinach, często jedynymi w Polsce, i prowadzą zaawansowane badania naukowe. Zajęcia językowe prowadzone są przez native speakerów, a studenci mogą ubiegać się o staże językowe lub naukowe w krajach Azji Południowej.

Zakładane efekty kształcenia

Efekty kształcenia są dwojakie: studenci zdobywają szeroką wiedzę o kulturze Azji Południowej oraz uczą się jednego z języków tego regionu. Studia obejmują literaturę, historię, filozofię, religię i sztukę Azji Południowej, a także intensywną naukę języków.

Wszechstronne wykształcenie

Program orientalistyki – indologii dostarcza wszechstronnego wykształcenia w zakresie humanistyki, umożliwiając prowadzenie badań interdyscyplinarnych oraz zrozumienie współczesnych problemów i konfliktów cywilizacyjnych. Program wspiera rozwój nowej kadry naukowej w dziedzinie kultury i religii oraz innych nauk. Realizacja studiów pozwala na rozwinięcie nowego nurtu myślenia i świadomości społecznej, opartej na zrozumieniu, otwartości i tolerancji.

Perspektywy zawodowe

Absolwent kierunku orientalistyka – indologia będzie dobrze przygotowany do poruszania się w sferze kultury indyjskiej i innych państw Azji Południowej. Zdobędzie umiejętność analizy zjawisk kulturowych oraz solidne przygotowanie językowe i metodologiczne. Absolwent będzie mógł podjąć pracę w instytucjach kultury, mediach, redakcjach oraz administracji publicznej. Intensywne kontakty gospodarcze, polityczne i dyplomatyczne z krajami Azji Południowej zwiększają zapotrzebowanie na ekspertów znających języki i realia tego regionu. Absolwent będzie również przygotowany do kontynuowania studiów drugiego stopnia.

Dyscypliny wchodzące w skład kierunku

Nazwa dyscyplinyUdział procentowyWiodąca
wkrótcewkrótcewkrótce

Wykres historycznych progów punktowych

Tabela historycznych progów punktowych

RokTura rekrutacjiPrógKandydaciLimit przyjęćPrzyjęci
2019153.24brak danychbrak danychbrak danych
2021154.7brak danychbrak danychbrak danych
2021278.86brak danychbrak danychbrak danych
2022152.15brak danychbrak danychbrak danych
2022284.08brak danychbrak danychbrak danych
2023168.4brak danychbrak danychbrak danych

Ten kierunek znajdziesz również na 4 uczelniach:

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Messenger Logo

Kliknij i napisz do nas

Instagram Logo

dostanesie

Discord Logo

dostanesie.pl

Facebook Logo

dostanesie.pl